December 2012

Food inspiration

29. december 2012 at 12:52 | Summer |  Random
Zdravím holky. Po strašně dlouhé době se konečně ozývám. Doufám, že se máte v tyto sváteční dny stejně tak dobře jako já a vychutnáváte si pohodu a taky samozřejmě cukrovíčko. :)
Spousta z Vás se mě ptala na můj jídelníček. Nejprve jsem ho nechtěla zveřejňovat, ale pak jsem si řekla proč ne. Tak snad některé z Vás trošku pomůže :)

Jak z toho ven?

12. december 2012 at 20:52 | Summer |  Diary
Jsem na tom špatně. Dost špatně. Ale ne záměrně. Děsím se každého dalšího dne, protože se bojím, že váha půjde zase dolů. Je to se mnou jako a houpačce. Momentálně nejsem schopna přídat ani ň.A to bych tak chtěla! Holky, poraďte! Chvíli se váha drží, pak maličko klesne, zase drří, klesne a furt dokola. Je to na hlavu a opravdu už si nevím rady. Nechci skončit někde v léčebně, tak bych Vás chtěla poprosit, jestli byste mi mohly poslat třeba vaše jídelníčky (na linger@email.cz), abych to mohla trošku porovnat a pořádně doladit, protože už se v tom nechci "plácat" a chci s tím pořádně pohnout ať si na Vánoce udělám nějakou radost :)

Ale tyto dny mají i své světlé stránky. Znovu jsem objevila kouzlo cukroví, takže strašně ráda mamce při pečení udibuju i připravené těsto a "zbavuju" ji "nepovedených a spálených" tvarů (ikdyž jsou všechny perfektní). :D Zítra se jdu podívat na náměstí na trhy, tak se strašně těším na svařáček a oříšky v karamelo, protože když jsem byla se sestrou v Brně, voněl tím celý průchod, ale už měli vyprodáno.
A jako každý čtvrtek mám taneční. To bude zábava. Budeme nacvičovat polonézu. Minule jsme se učili základní kroky a vypadali jsme jako pomocná škola na výletě. A to nepřeháním. Nicméně závěrečná příští pátek bude opravdu vtipná a očekávám, že se nám rodiče pořádné vysmějí :D

Dnes je úžasné datum, všimly jste si? Jo, určitě ano. Snad se tedy stane něco výjimečného. Třeba že učitelka zázračně ztratí naše dnešní písemky z biologie. Ha, to by bylo skvělé. Pěkně tu školu teď flákám, ale opravdu na ni nemám ani pomyšlení.

A musím se vám pochlubit. Konečně jsem vyzdobila pokojíček, takže se mi na posteli za hlavou na knihovničce a taky nad okny na garnýži houpou svítící hvědičky! Svítí nádherně a celý pokoj to tak krásně ozáří. A ještě jsem k lapači snů koupila ptáčky a nějaké třpytivé kuličky, které se momentálně u něj pohupují. Konečně nějaká změna. Snad se mi to podaří někdy večer nafotit a pak Vám sem přidám i nějaké fotečky. Třeba i stromečku, který už budeme v sobotu zdobit. :) Taky jste tak natěšené na Vánoce jako já? :)


Christmas time

6. december 2012 at 16:18 | Summer |  Diary
Miluju toto roční období! Obzvlášť ten výhled na krásně zasněžený park pod okny. Zima je jediné roční období, kdy v parku nikdo není a tak je konečně klid.
Jediné negativum je ta strašná cesta ráno do školy! Kosa jak blázen a strašně to klouže, takže není nouze o nějaký ten "držkopád" a následné pobavené výrazy kolemjdoucích. Ještě že existují termohrnky a skvělá kávička obohacená o karamelový sirup.

Jak jste si užili včerejší nadílku? Přinesl vám Mikuláš něco dobrého na zub? U nás toho byla spousta. Maminka na mě myslela a tak jsem dostala spoustu dobrůtek. Ale více než zmiňované dobrůtky mě potěšily ozdůbky do pokoje. Bude mi to tady krááásně svítit. :)
Za chvilku už tady máme Vánoce a pořád mi chybí nějaké ty dárečky! Absolutně nevím co koupit taťkovi a babičce. Help! :D Jinak mamča už začala pomaličku dělat těsta na cukroví, tak se snad na to o víkendu vrhnem. No co, oželím učení a raději budu péct. Chci zkusit i upéct brownies z červených fazolí. Prý je to strašně dobré, tak jsem zvědavá.

Jak jsem zmiňovala v minulém člámku, o víkendu jsem byla se sestřičkou v Brně na nákupech a náramně jsem si to užila. Konečně po dlouhé době jsme si zase hezky povykládaly a vyjímečně se nehádaly :D. Prochodily jsme celou Vaňkovku,a hned třikrát, Olympii a večer jsme se zašly podívat na náměstí na trhy. Moc se mi líbilo, jak bylo náměstí vyzdobené. Oproti Brnu vypadá Zlín jak po nějakém atentátu, měli by s tím něco dělat. Prostě celý den krásný, spousta dárků nakoupena a taky jsem nezapomněla koupit něco malého pro sebe. :
Za poslední dobu jsem si vypěstovala strašnou závislost na tvarohu a kus-kusu (samozřejmě každé zvlášť :D). Mohla bych to jíst pořád. A vyjímkou ani nebyla dnešní svačinka, ke které jsem i využila nadílku od Mikuláše.
Nějaké fotečky máte pod perexem. :)