November 2012

Arašídové máslo

30. november 2012 at 15:12 | Summer |  Recipes
Často jsem na něj narážela na všemožných stránkách a nedalo mi, abych ho nevyzkoušela. Kdysi jsme doma arašídové máslo měli, ale nechutnalo mi, právě proto jsem se rozhodla si vyrobit vlastní. Dlouho mi leželo netknuté v lednici a až teprve dnes jsem ho poprvé namazala na pečivo a musím se pochválit. Pokud stále váháte a nechce se vám arašídové máslo kupovat za drahé peníze, pak přesně tento recept je jako stvořený pro vás :)
Snad si jej oblíbíte jako já.

Busy

26. november 2012 at 21:13 | Summer |  Diary
Hezký večer holky. V posledních dnech jsem nějak zaneprázdnená. Pořád něco dělám. Například v pátek jsem byla až do devíti večera na bazéně, kde jsem nakonec strávila celou sobotu a půlku neděle. Asi si teď klepete na čelo, co bych tam tak mohla dělat. Odpověď je prostá. Miluju plavání a když mi momentálně není souzeno závodně plavat, rozhodla jsem se si udělat kurz na rozhodčího. Páni, byl to vcelku zážitek. Nic těžkého, protože veškerá pravidla jsem znala z vlastních zkušeností, ale ta nervozita když mačkáte stopky nebo máte někoho diskvalifikovat. Uffff. Ještě že je to úspěšně za mnou. :)

Minulý týden jsem pořád vstávala před šestou. Děs běs. Tento týden vstávám jen něco po šesté. Opravdu velký rozdíl, co? Ale i těch pár minut je k něčemu dobrých. Dneska jsem po dlouhé době pekla. Pokud jste si nevšimly článku níž, byly to banánové muffiny podle Watermelon (až teda na ty vajíčka která jsem zapomněla) :D. Dlouho nám nejspíš nevydrží, protože jsou opravdu skvělé a díky špaldové mouce i zasytí. Už vymýšlím co budu péct příště, protože mě to nějak chytlo. Budu si muset pořídit nějaký ultra nóbl pěkný deníček kam si budu psát všechny recepty :D

Tento týden bude úkrutný- zítra písemka z bankovnictví a možná nějaké to zkoušeníčko, středa doktorka+zubařka (bojím,bojím :D), ve čtvrtek písemka z matiky kterou naprosto nechápu a v pátek nejspíš chemie a fyzika a ještě k tomu si v průběhu týdne musím dopsat zeměpis.Nejhorší je že nikdy nevíte kdy si učitel usmyslí, že bude zkoušet. Děs!
Ale strašně se těším na víkend! Se sestrou jsme se domluvily že pojedeme do Brna na vánoční nákupy. Juchů! :D Jsem děsný shopaholic, tak si to maximálně užiju a snad teda něco nakoupím :)


Banana muffins

26. november 2012 at 20:50 | Summer |  Recipes
Zdravím dámy :) Už hodně dlouho jsem nic nepekla a včera Watermelon přidala skvělý recept na dobré muffinky, tak jsem je hned musela vyzkoušet a to hned z dvojté dávky. Trošku jsem si receptík poupravila, tak snad mi to Melounek promine. Úpravy si myslím na chuti receptu nijak neprojevily a tak je možná budu v brzé době péct znova, protože rodince zachutnaly. To kdyby věděli že je to pečené z části ze špaldové mouky :D Když píši tento článek, zjistila jsem, že jsem muffiny upekla bez vajíček, fakt bezva :D Takže pokud se rozhodnete péct, nezapomeňte na ně jako já :D


Random # 1

20. november 2012 at 0:01 | Summer |  Random
Jelikož momentálně nemám o čem psát, dovolím si zde uveřejnit historicky první random a to ne ledajaký, bude to tzv. "food porn", čili veškeré jídlo co se vyskytuje v mém okolí. Předem se omlouvám za kvalitu fotek, které jsou focené mobilem, ale už i ten mobil fotí líp než náš foťák. :)

Kdyby jste měli jakékoli otázky, ptejte se na Ask me nebo Formspring me nahoře v menu ↑↑↑↑ :)

Good time

16. november 2012 at 16:12 | Summer |  Diary
Mám se fajn, je mi skvěle a to hlavně protože jsem už od úterý doma. Dostala jsem tak úžasný nápad zajít navštívit zubařku a dopadlo to trháním osmičky. Ta mrcha mi skoro zdevastovala sedmičku! Takže za dva týdny tam jdu zase, fakt skvělé. Ještě vtipnější bylo, když jsem zjistila, že první osmičku mi vytrhla přesně před rokem (tato byla třetí). Pěkná náhoda, co?
Ještě k tomu mě v ten den chytla střevní chřipka. Opravdu skvělá kombinace. Jak má člověk potom přibrat? :D Naštěstí ve středu už bylo líp a mohla jsem začít jíst, jenže mi opuchla celá pusa a nemohla jsem pořádně kousat :/ Naštěstí už je to lepší a zrovna si plnými doušky vychutnávám kokosový muffin co jsem před chvilkou upekla. Největší mňamka se studeným kakaem.

Sestra má v pondělí narozeniny a tak nás dnes pozvala na "slavnostní" večeři. Chudinka se mě pořád ptá jestli to zvládnu, že klidně tu rezervačku zruší. Žádná taková! Půjdu, i kdyby mi to jídlo měli rozmixovat a měla bych ho pít brčkem! No, možná trošku přeháním, ale určitě se najde něco co nebude tak tuhé :D Hlavně jsem zvědavá, co řekne na můj dárek, celý týden se snaží vymýmit z mamky co jsem jí koupila :D
A zítra hurá do Polska! Mají tam nádherné šaty a podle mamky šatů do tanečních nikdy není dost :D No co, sice žádné nejspíš nebudu chtít, ale minule jsem tam zahlédla úžasnou chlupatou vestičku, tak snad tam ještě bude.

Ještě bych mohla přemluvit rodinku, ať mi zastaví v Ostravě ve Starbucksu a budu naprosto spokojená. :)


Oh yeah!

12. november 2012 at 17:09 | Summer
Je to týden, no možná trošku víc, co jsem se naposledy ozvala. Určitě jsem vám chyběla, že? :)

V první řadě se musím pochválit- konečně jsem přibrala! Oh yeah! 54 je má nynější a rozhodně ne konečná váha. Mám ze sebe ohromnou radost. Konečně se začínám vracet do starých kolejích a jsem to zase já. Opět se u mě začíná projevovat závislost na kakau (hlavně studeném), takže likviduji naše domácí zásoby mléka- máme poslední krabici nebo dvě, sakryš!

Další úžasná věc je ta, že jsem si konečně zamluvila šaty na polonézu. Jupí jé, všichni jásejme.Jsou naprosto úchvatné, jedinečné, okouzlující a spoustu dalších úžasných přívlastků mají. Jsem z nich naprosto nadšená. Už se nemůžu dočkat až si je 20.prosince přinesu domů a budu je moct zase obdivovat. Ha a taky čekejte fotku, protože toto si nemůžu nechat pro sebe. Cítím se v nich jako princezna. Už jen ten princ chybí!

Je fajn, když mou jedinou momentální starostí je vymýšlení dárků na Vánoce. Fakt, ani ta škola mě nějak netíží a to zítra píšu písemku z dějáku, na který jsem se sotva podívala. Hm, pěkná loterie jako obvykle. Nemáte nějakou radu jak se zbavit lenosti vůči učení? Opravdu by se mi hodila :D A abych nezapomněla, našla jsem si novou zálibu- posilování bříška. Jak já miluji ten pocit zmoženosti po dobře odvedené práci :D

EDIT 19.45
Po večeři jsem dostala nehoráznou chuť na gyros a tak jsem zavítala do Kebab baru tady u nás ve Zlíně a musím říct že famózní! Nejlepší jaký jsem kdy jedla. Akorát že jsem už asi moc zvyklá na chilli, takže jsem tu jejich chilli omáčku moc necítila :D Ale abych pravdu řekla, tak ještě lepší než samotný gyros byli ti dva šikovní mladíci za pokladnou (taky jsem dostala ohromnou porci všeho oproti té paní co šla na řadu po mně- i mamča si toho všimla). Škoda že tam se mnou byla mamka :D


Happiness

4. november 2012 at 15:59 | Summer |  Diary
Když jsem začínala s tímto blogem, myslela jsem, že sem denně budu přidávat naprosto depresivní články, jak se trápím a podobně. A ejhle, uplynuly sotva dva týdny a já nemám o čem psát.

Je mi naprosto skvěle. Skoro nic mi nechybí. Možná na této dobré náladě přidal fakt, že jsem se před chvilkou zvážila a bylo tam 54. Už se zase do toho dostávám a to je dobře. Možnána tom mají i nějaký podíl ty prášky co jsem dostala, ale to zatím neřeším. Už dál nechci trápit své okolí a samu sebe.

Včera jsem celý den strávila jen s maminkou. Ráno jsme se šly podívat na šaty na ples. Strašně ráda jsem je zkoušela a dívala se, jak se šaty spolu se mnou otáčí a vlají za mnou. Jen se mi nelíbil ten pohled na vystouplé kyčle, které se rýsovaly pod šatami a vystouplá páteř ve vykrojených zádech. Jo! Pracuju na tom a do plesu to bude perfektní.

Asi si teď řeknete že jsme rodinka bláznů, ale včera jsme s mamkou pekly první cukroví. Ha, teď v listopadu. Ale stojí to za to. Linecké jsem už sakra dlouho neměla a to naše je troufám si říct lepší než nějaké kupované. Už se těším, jak začneme péct "načisto" na Vánoce. Není nic lepšího než po večerech péct cukroví a povídat si s maminkou a zapomenout na okolní starosti.